Jak sprawdzić opinię o firmie?

Zastanawiasz się gdzie szukać opinii o firmie, z którą chcesz rozpocząć wspópracę? Zapraszamy na krótki spiś miejsc, w które warto zajrzeć i przekonać się czy Twój potencjalny kontrahent jest tego wart.

 

Profile społecznościowe

Dziś głównie do nich zaglądamy, kiedy chcemy wyszukać interesującą nas firmę. Konta społecznościowe to kopalnia wiedzy o tym jak firma traktuje klientów, czy jest z nią kontakt, czy jest rzetelna. W recenzjach możemy dowiedziec się o niej praktycznie wszystkiego. Dodatkowo warto zawsze przejrzeć komentarze pod postami, gdzie klienci często wypowiadają się o współpracy. Należy jednak pamiętać, że zaróno recenzje jak i komentarze administratorzy moga urkyć, a dzieje się tak głównie w przypadku, gdy negatywnych opinii jest dużo.

Fora internetowe, grupy społecznościowe

I znów kierujemy się do portali społecznościowych. Można w nich znaleść grupy zamknięte lub otwarte, gdzie swobodnie można zadac pytanie o opinię. Należy wybrać jednak grupę najbardziej tematyczną, a w przypadku małej firmy grupę lokalną a nie ogólnopolską
Również fora internetowe są skarbnicą wiedzy o firmie. Znów jednak trzeba pamiętwać, że Internet to baza treści wszelkiej i nie zawsze wartościowej. Negatywne opinie mogą być efektem zemsty przez pracowników, moga być również napisane na zlecenie firmy konkurencyjnej. To samo dotyczy komentarzy bardzo pozytywnych - nie zawsze wynikają z bardzo dobrej współpracy z klientem.

Poczta pantoflowa - polecenie

Chcąc skorzystać z usług firmy lokalnej, rodzimej często wystarczy zapytać znajomych lub rodziny czy korzystali i czy są zadowoleni, a może coś słyszeli od innych osób. Dobre firmy zawzse zostaną chętnie polecone a opinie o świadczonych usługach będą pozytywne.

Jakw czesniej wpsomnieliśmy nie zawsze warto bardzo dosadnie brac pod uwagę opinie (te pozytywne i negatywne). Jest wiele możliwości, żeby zwiększyć sobie popularnośc dobrymi opiniami, nawet odpłatnie. Negatywne komentarze często są wynikiem zwolnionego pracownika lub kliku klientów, którzy za cel obierają sobie zniszczyć daną firmę.


Drukuj