Nowe centrum szkoleniowe firmy Viega

News

Firma Viega uruchomiła w Gdańsku swoje nowe centrum szkoleniowe, gdzie odbywają się cykliczne warsztaty dla instalatorów, projektantów i partnerów handlowych. Dla uczestników przygotowano showroom z kompletną ekspozycją produktów, stanowisko montażowe oraz komfortową salę przystosowaną do prezentacji multimedialnych.

Pod koniec ubiegłego roku biuro firmy Viega zostało przeniesione do eleganckiego kompleksu Matarnia Office Park, przy ul. Budowlanych 68 B w Gdańsku. Od niedawna działa tam również nowoczesne centrum szkoleniowe z showroomem. Obiekt jest doskonale skomunikowany ze względu na bliskość Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, obwodnicy Trójmiasta oraz portu lotniczego. Jest to już drugie centrum szkoleniowe Viega w Polsce. Pierwsze zostało otwarte w 2010 roku w Warszawie.

Instalacje sanitarne i systemy zaprasowywane

Najważniejszą częścią nowego centrum szkoleniowego jest elegancko zaaranżowany showroom o powierzchni 123 m², gdzie można zobaczyć całą, szeroką ofertę produktów i rozwiązań instalacyjnych Viega, w tym stelaże podtynkowe Prevista, przyciski uruchamiające Visign oraz odpływy Advantix Vario i Advantix Cleviva. Na specjalnych ściankach zaprezentowano fragmenty instalacji wykonanych w systemach zaprasowywanych, takich jak Profipress, Megapress, Sanpress Inox i Smartpress. Uczestnicy warsztatów mają do dyspozycji również wydzielone stanowisko monterskie, przy którym sami wykonują połączenia w technice zaprasowywania. W drugim pomieszczeniu znajduje się komfortowa sala szkoleniowa o powierzchni 33 m², w pełni przystosowana do prezentacji multimedialnych.

Bogata oferta szkoleń

W centrum firmy Viega odbywają się regularne szkolenia dla instalatorów, przedstawicieli handlowych, dystrybutorów, architektów i projektantów. Zajęcia podzielone są na część teoretyczną i praktyczną. Tematyka obejmuje zagadnienia, takie montaż instalacji w systemach zaprasowywanych, technika zabudowy podtynkowej, technika odprowadzania wody, czy prawidłowy dobór materiałów w instalacjach. Istnieje także możliwość dostosowania programu warsztatów do indywidualnych potrzeb konkretnej grupy uczestników.

- W nowym centrum szkoleniowym prezentujemy pełną gamę naszych produktów, dostępnych na polskim rynku – mówi Łukasz Szypowski, doradca techniczny firmy Viega. - Myślę, że ciekawostką dla naszych gości będą zwłaszcza rozwiązania niestandardowe, takie jak niskie odpływy liniowe i brodzikowe, syfony oszczędzające miejsce czy specjalne kształtki Megapress, które mogą pomóc wykonawcom w rozwiązaniu problemów, pojawiających się na budowach. Staramy się pokazywać technologie ułatwiające codzienną pracę, zgodnie z naszą maksymą „Don’t work hard, work smart”. W branży instalacyjnej zawsze warto się szkolić i poszerzać swoją wiedzę w konkretnych dziedzinach, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do Gdańska.

Osoby zainteresowane szkoleniami mogą kontaktować się z Łukaszem Szypowskim: tel. 58 66 24 998, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najważniejszą część nowego centrum szkoleniowego stanowi showroom o powierzchni 123 m², gdzie można zobaczyć całą ofertę produktów Viega, dostępnych na polskim rynku. Znaczna część ekspozycji poświęcona została rozwiązaniom sanitarnym, w tym odpływom Advantix, stelażom podtynkowym Prevista, czy przyciskom uruchamiającym Visign. Na specjalnych ściankach zaprezentowano fragmenty instalacji wykonanych w technice zaprasowywania. Na zdjęciu widoczny system Megapress. Uczestnicy warsztatów mają do dyspozycji stanowisko monterskie, przy którym mogą sami wykonać połączenia zaprasowywane. Komfortowa sala szkoleniowa o powierzchni 33 m² jest w pełni przystosowana do prezentacji multimedialnych. Uczestnicy szkoleń mogą również przekonać się, jak działa elektroniczna armatura wannowa Multiplex Trio E oraz nauczyć się jej programowania.

Informacje o firmie

Grupa Viega zatrudnia aktualnie ponad 4700 pracowników na całym świecie, co czyni ją jednym z liderów branży produktów techniki instalacyjnej. W dziesięciu lokalizacjach pracujemy na długofalowy sukces marki Viega. Produkcja skoncentrowana jest w czterech głównych zakładach w Niemczech. Specjalne rozwiązania na rynki lokalne wytwarzane są w McPherson/USA, Wuxi/Chiny jak i Sanand/Indie. Najważniejszą część oferty firmy stanowi technika instalacyjna. Obok systemów rurowych, ważną rolę odgrywają także systemy podtynkowe i odpływowe. Asortyment Viega obejmuje ok. 17000 produktów, które znajdują zastosowanie w instalacjach domowych, jak również w instalacjach przemysłowych i przemyśle okrętowym.

Rodzinna firma Viega została założona w Attendorn/Niemcy w 1899 r. W latach 60. stała się przedsiębiorstwem działającym na skalę międzynarodową. Obecnie produkty Viega są stosowane na całym świecie. Za ich dystrybucję odpowiadają własne struktury handlowe w poszczególnych krajach.

Drukuj